Telefon Dinleme Böcekleri

Telefon dinleme böcekleri

Telefon dinleme böcekleri, geçmişte telefon dinlemek için kullanılan aygıtlara verilen genel isimlerden birisi idi. Böcek ifadesinin kullanılmasının nedeni ise bu aygıtların son derece küçük olması ve adeta bir böcek gibi gizlenebilmesidir. Sabit telefonların içine ya da yakın bir noktasına yerleştirilen böcekler ile telefon dinleme etkili olarak yapılırdı. Fakat bu yöntemde, dinlemeler hep sabit bir alana yönelikti. Geçmişte sadece sabit telefonların olması, bu yöntemin etkili sonuçlar vermesini sağladı. Günümüzde ise cep telefonlarının kullanılmaya başlaması ile birlikte, bahse konu yöntemlerin eskisi kadar etkili sonuçlar vermediği söylenebilir.

Cep telefonuna yerleştirilen dinleme cihazları da telefonların özellikleri geliştikçe kullanışsız hale geldi. Tam bu noktadan sonra devreye yazılımlar girdi. Telefon dinleme programı ya da benzer isimle bilinen yazılımlar sayesinde insanlar, istedikleri kişileri dinleme imkanı yakaladı. Üstelik buradan bahsedilen telefon dinleme, sıradan insanlar tarafından dahi çok rahat bir şekilde yapılabilmektedir.

Telefon dinleme yazılımları, hedef telefonların kontrolünü ele geçirmekte ve adeta bunların birer dinleme cihazına dönüşmesine neden olmaktadır. Bundan dolayı da bu yazılımların yüklendiği cihazlar, telefon dinleme böcekleri olarak da adlandırılır. Geçmişten gelen bu alışkanlık sebebi ile dinleme böcekleri denildiği zaman akla direkt bu yazılımlar gelir.

Telefon Dinleme Böcekleri Nasıl Yüklenir?

Telefon dinleme böcekleri ya da bilinen adıyla casus yazılım, özel olarak geliştirilmiştir ve sadece Android sistemlerde çalışır. Bunun haricindeki sistemlerde çalışması söz konusu dahi değildir. Dolayısıyla ilgili yazılımı satın almadan önce bu hususa dikkat edilmesi gerekir. Bir diğer önemli nokta ise yazılımın sadece fiziki olarak erişim sağlanan cihazlara kurulabilmesidir. Bütün bunlardan sonra telefona dinleme cihazı nasıl yerleştirilir, yani kurulum nasıl yapılır sorusunun cevabını verelim

Casus yazılım kurulumu sadece 3 dakika sürer ve bununla ilgili sitemizde yer alan videodan yardım alarak bahse konu işlemi çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Kurulumdan hemen sonra telefon dinleme yazılımı otomatik olarak aktif hale gelir. Bu noktadan sonra ise yazılım üzerinden telefon dinleme, GPS konum tespiti, Whatsapp takip, Facebook takip, ortam dinleme ve benzer çok sayıda işlem yapılabilir.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir